FIRE&ICE KGOSF CD 012

Vasko Atanasovski, saksofon, flavta / saxophone, flute
Janez Podlesek, solo violina / solo violin

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
The Slovene Philharmonic String Chamber Orchestra:

Prve violine / First violins: Janez Podlesek, Vera Belič, Monika Ivančev, Matic Anžej

Druge violine / Second violins: Oliver Dizdarević Škrabar, Žiga Cerar, Rado Šteharnik, Bojan Erjavec
Viole / Violas: Maja Babnik Ravnikar, Tomaž Malej
Violončeli / Cellos: Igor Škerjanec, Klemen Hvala
Kontrabas / Double Bass: Petar Brčarević

1 Triwoledy 09:42 (Atanasovski)
2 Ne si go prodavaj 04:48 (trad. Atanasovski)
3 Eleno kerko 05:35 (trad. Atanasovski)
4 Midnight summer concerto 1 06:35 (Atanasovski)
5 Adagio 06:29 (Atanasovski)
6 Zrejlo je žito 05:38 (trad. Atanasovski)
7 Jovano Jovanke 07:05 (trad. Atanasovski)
8 Midnight summer concerto 2 09:37 (Atanasovski)
9 Kaladžijsko oro 06:42 (trad. Atanasovski)
10 Gipsy song 06:59 (Stefanovski, Atanasovski)
11 Midnight summer concerto 3 07:29 (Atanasovski)

Posneto v živo / Recorded live: Maribor, 16. december 2012 / the 16th of December 2012.

Producenta / Produced by Vasko Atanasovski and Klemen Hvala.
Snemanje, montaža in mastering / Recorded, mixed and mastered by Danilo Ženko.
Oblikovanje / Design by Sabina Košak.
Fotografije / Photos by Boris A. Voglar, Žiga Koritnik.
Posebna zahvala / Special thanks to SOLOS.

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije praznuje dvajset let delovanja. V tem času je odigral okoli 400 koncertov doma in v tujini ter sodeloval z vrhunskimi domačimi in tujimi umetniki. Čeprav je temeljno poslanstvo ansambla poustvarjanje klasičnih glasbenih del vseh obdobij in stilov tako domačih kot tujih avtorjev, pa se občasno načrtno poda tudi v druge glasbene vode. Tako je ansambel sodeloval z glasbeniki kot so Richard Galliano, Vlatko Stefanovski, Teodosii Spassov, Vasko Atanasovski in drugi. Projekt Fire&Ice je rezultat polpreteklih sodelovanj ansambla z obema protagonistoma večera, legendarnim makedonskim kitaristom Vlatkom Stefanovskim in prodornim slovenskim saksofonistom Vaskom Atanasovskim. Ta izjemna in v glasbenem izrazu brezkompromisno samosvoja glasbenika, ki se napajata iz neizčrpnega izvira balkanskih ritmov in melodij, smo povabili, da z name delita svojo glasbo in način njenega podajanja. S tem namenom so nastali izvirni aranžmaji vseh skladb, v katerih njihov avtor, Vasko Atanasovski, spaja ljudsko melodiko in ritem s klasičnimi in jazzovskimi strukturami ter elementi popularne glasbe. Dialog obeh solističnih instrumentov poteka ob intenzivni spremljavi godal, ki imajo močno melodično in ritmično vlogo ter se sporadično vključujejo v glasbeni diskurz. Glasbena ideja se giblje med ljudsko in resno glasbo, med strastnimi čustvi in nežno liriko, med ognjem in ledom. FIRE&ICE!